در شب ها باغ و فضای بیرون شما می تواند جادویی باشد. اما اگر روشنایی خوبی ندارید، این محیط می تواند خطرناک باشد. با وجود نورپردازی مناسب می توانید این مناطق مشکل ساز بالقوه را به چشم انداز شب خود تبدیل کنید. پله های خارج از منزل شما نیز به نور نیاز دارد. نورپردازی پله ها و دیوارها میتواند حس امنیت بیشتری را به شما القا کند.

راه پله های فضای باز در واقع اولین چیزی است که بازدیدکنندگان و میهمانان از خانه شما میبینند. بنابراین شما باید آنها را با ایده های خلاقانه، جالب تر و دلپذیرتر کنید. این ممکن است به سادگی اضافه کردن یک ردیف چراغ در امتداد یک طرف راه پله باشد. اما اگر نورپردازی شما نیز می تواند علاقه و حس طراحی را به فضای کلی شما اضافه کند، بسیار بهتر است.

استفاده از وال واشرها جهت نورپردازی پله­ ها باعث جلوه­ای زیبا در این مسیر رفت و آمد می­شود. همانطور که در شکل زیر ملاحظه می­کنید  می­توانید با استفده از پرژکتورهای دفنی دیواری در ابتدای هر پله با زاویه مناسب آن را نورپردازی کنید. و یا با نصب وال واشر در زیر لبه بیرون زده هر پله این نورپردازی جلوه ­انگیز را به راحتی می­ توان انجام داد.

نورپردازی راه پله با چراغ دفنی دیواری

برای این نوع نورپردازی شما می­ توانید با در نظر گرفتن بودجه خود به ازای هر ۱، ۲ و ۳ پله از یک پرژکتور یا والواشر استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که اگر از پرژکتور توکار (دفنی) برای روشنایی هر پله استفاده می­کنید، این پرژکتور باید حداقل ۲۰ سانتی متر از سطح پله مذکور بالاتر باشد و با زاویه مناسب نصب گردد.

از انواع پرژکتور و والواشر با در نظر گرفتن تعداد LEDها و میزان توان­ آنها دیوارهای کوتاه تا دیوارهای بلند (تا ارتفاع ۳۰ متری) را با زاویه مناسب به زیبایی و راحتی نورپردازی کنید. این نوع نورپردازی برای افزایش جلوه و زیبایی دیوارها و پله ­ها در میان محیط اطراف استفاده می­شود.

با این نوع نورپردازی شما می­توانید مسیر عبور افراد به منزل یا محل مورد نظر را به زیبایی و آسانی با طیف رنگ­های مختلف و دلخواه نورپردزای کنید و باعث ایجاد یک حس خوب در افراد پیش از ورود شوید.

در ادامه برخی از ایده های نورپردازی راه پله و دیواره ها را می بینید.

قرار دادن نور در پشت طرح های هندسی (منبع)

ایده های نورپردازی راه پله

 

نصب چراغ های دفنی در دیواره راه پله چوبی (منبع)

ایده های نورپردازی راه پله

 

نور مخفی در زیر لبه دیواره پله ها (منبع)

ایده های نورپردازی راه پله

 

نصب وال واشر و چراغ دفنی روی دیوار کنار پله ها (منبع)

ایده های نورپردازی راه پله

 

نورپردازی پله ها با ارتفاع کم (منبع)

ایده های نورپردازی راه پله

 

نورپردازی نقطه ای پله های ورودی ساختمان (منبع)

ایده های نورپردازی راه پله

 

نورپردازی راه پله از طریق دیواره راه پله ها (منبع)

ایده های نورپردازی راه پله

 

نورپردازی زیگ زاگی راه پله ها (منبع)

ایده های نورپردازی راه پله

 

نور مخفی راه پله ورودی ساختمان (منبع)

ایده های نورپردازی راه پله

 

نورپردازی خطی کنار راه پله (منبع)

ایده های نورپردازی راه پله

 

نورپردازی راه پله ورودی آپارتمان (منبع)

ایده های نورپردازی راه پله