طراحی نورپردازی مسیرهای عبور و خروج می­ تواند به عریض­ تر نشان دادن آن مسیرها در نگاه بینندگان کمک شایانی کند. همچنین با این نورپردازی می­ توان به راحتی گل و گیاهان اطراف مسیر را نیز به طور شاخص بدون اضافه کردن پرژکتور جدید نورپردازی کرد.

به نورپردازی گیاهان دقت کنید

نور مناسب برای این نوع نورپردازی به صورت عرضی با زاویه کم نسبت به سطح افقی می ­باشد. برای نورپردازی گل و گیاهان اطراف می­ توان زاویه نورپردازی پرژکتورها را نیز بسته به موقیت افزایش یا کاهش داد. در این نوع نورپردازی به این نکته توجه داشته باشید که رسیدن نور به طور مداوم در شب به بعضی از گل­ها و گیاهان باعث آسیب رسیدن به آنها می­شود. پس باید مراقب بود ناآگاهانه باعث صدمه زدن به گیاهان اطراف مسیرهای ورود و خروج و ماشین­ رو نشویم.

اگر در نورپردازی گل و گیاهان مذکور با فاصله نزدیکی نسبت به حوضچه نورپردازی قرارداشتند باید زاویه پرژکتورها و وال واشرها را به گونه ای تعیین کنیم که حداقل نور به برگ­ آن گیاهان در طول نورپردازی رسد.

نورپردازی مسیرهای ورود و خروج خودرو

به یاد داشته باشید که نورپردازی مسیر ورود و خروج و ماشین رو یکی از مکان­های ایده آل جهت نورپردازی با پرژکتور و والواشر می­باشد. چرا که آن ها مسیرهای اصلی ورودی و خروجی بوده و با نورپردازی صحیح جلوه و زیبایی زیادی به منزل یا باغ شما می ­بخشد.

ایجاد امنیت با نورپردازی

نکته دیگر اینکه این نوع نورپردازی باعت افزایش دید شما نسبت به مسیرهای اصلی ورود و خروج شده و در نهایت امنیت آن مسیرها را با روشنایی افزایش می­دهد. به منظور افزایش امنیت و کاهش مصرف برق پرژکتوها و والواشرها می­ توان از سنسورهای حرکتی استفاده کرد. این سنسورهای به گونه ­ای عمل می­ کنند که با عبور افراد و یا اشیا روشن شده و تا زمان مشخصی پرژکتورها و والواشرها را روشن نگه داشته و مدت زمان نورپردازی را تایین می­ کنند. البته این زمان نورپردازی با استفاده از سنسورهای مذکور قابل شخصی سازی نیز است. بدین ترتیب که شما می­ توانید زمان نورپردازی با استفاده از پروژکتورها و والواشرها را تا بعد از عبور افراد و یا اشیا تنظیم و انتخاب نمایید.

استفاده از سنسورهای مذکور همچنین به شما کمک می-کند که نورپردازی خود را بدون در نظر گرفتن تابش نور به گیاهانی که نور شب برای آنها آسیب ­رسان است انجام دهید. بدین ترتیب که نورپردازی به وسیله پرژکتورها و والواشرها با زمانبندی عمل می­کنند و به طور مداوم روشن نیستند.

نورپردازی مسیرهای ورود و خروج حیاط